Piotr

Piotr Lichnerowicz

Język Niemiecki

Jego przygoda z językiem niemieckim rozpoczęła się w liceum, gdzie przebojowa germanistka uświadomiła mu, że „niemiecki nie boli”! Biorąc pod uwagę, że jak twierdzi był antytalenciem językowym, to dobry znak dla wszystkich tych, którzy stracili nadzieję na nauczenie się języka obcego.

Gruntowne wykształcenie akademickie zawdzięcza studiom filologicznym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu oraz na Uniwersytecie Gdańskim.

Jako nauczyciel pracuje od 4 lat. Jest świadom tego, że oprócz wykształcenia, ważnym elementem w nauczaniu języka obcego są odpowiednie cechy charakteru. Z tego względu stawia na wyrozumiałość, uczciwość i przede wszystkim poczucie humoru. Nauka języka obcego nie jest dla niego przekazywaniem „suchych faktów ” na temat Niemiec, czy próbą wyjaśnienia zawiłości gramatycznych. Ponieważ mózg nie znosi nudy, ciągle poszukuje nietypowych rozwiązań i stawia na nowoczesność. W związku z tym na jego zajęciach ważnym elementem jest praca z filmem. Przesadne użycie whiteboard markers, szmatki w niebieską kratkę, ulubionego magnetofonu i kilku innych magicznych urządzeń zamienia jego zajęcia w prawdziwą przygodę, w trakcie której wiedza dla uczniów staje się wysoką górą, którą chcą zdobyć.

Jeśli chodzi o jego skromną osobę – no cóż… Nie wyobraża sobie życia bez słodyczy, aktywnego trybu życia, codziennej dawki dobrej muzyki, spotkań z przyjaciółmi i filmów o agencie 007. Od kilku lat największy fan Agnieszki Radwańskiej.

Lektorzy Prestige Lingua