Karolina Juras

Karolina Juras

Język angielski

Chociaż w Perstige Lingua uczy angielskiego, to nie ten język obcy był pierwszym jaki poznała w życiu. Przygoda z językami obcymi zaczęła się jak miała  trzy lata, kiedy poszła  do przedszkola, gdzie językiem wiodącym był język niemiecki. Już wtedy było wiadome, ze swoją przyszłość zwiąże z językami. W szkole podstawowej do języka niemieckiego doszedł język angielski, następnie w liceum zapisała się jeszcze na francuski. Swoje dorosłe życie związała jednak ze Stanami Zjednoczonymi i zdecydowała się studiować Amerykanistykę na Uniwersytecie Gdańskim.

Swoją pasję do nauczania odkryła na studiach, gdzie chcąc nauczyć się szwedzkiego wymieniała się z koleżanką ze Skandynawistyki wiedzą. Wierzy, że każdy jest w stanie opanować język, tylko potrzebuje metody skrojonej do swoich potrzeb. Za swoją największą motywację do nauczania uważa sukcesy swoich uczniów. Jej mottem jest powiedzenie „kropla drąży skałę” oraz „każda porażka jest nawozem sukcesu” dlatego czasem bywa nieustępliwa, bo wierzy, że nawet niewielka, ale codzienna praca nad językiem jest w stanie zdziałać cuda.

Prywatnie pasjonuje się historią Stanów Zjednoczonych, literaturą amerykańską (m. in. twórczość Hawthorne’a, Poe, Irvinga) i kinem amerykańskim. Oprócz tego jest zafascynowana literaturą dziecięcą, fantastyczną i folklorem, a baśń braci Grimm „Czerwony Kapturek” stała się tematem jej pracy magisterskiej.

Lektorzy Prestige Lingua